عبارات تاکیدی

نویسنده: رضا بهمنی

تاریخ انتشار: 1398-7-18

بازدید: 118

 ما مشکلاتمان را تنها در فکر خود داریم در دنیای درونمان، تمام مشکلات به این بخش بازمی‌گردند .

باید توجه داشت که خوشبختانه افکار می توانند به راحتی تغییر کنند هیچ فرقی نمی کند که مشکل فکری چقدر حاد باشد و به چه زمینه ای بازگردد.

 وقتی که ما اراده می کنیم  یک موقعیت را عوض کنیم باید همان موقعیت را با قدرت به زبان آوریم و قاطعانه بگوییم که اراده کرده ایم آن را تغییر دهیم باید بگویم من اراده کرده ام باور درونی را که این موقعیت بیرونی را موجب گردیده قاطعانه و با تمام قدرت نابود کنم  و خود را از قید آن رهایی بخشم. اگردارای مشکل هستید با قدرت بخواهید که تغییر کنید شما می توانید این سخنان نیروزا را هر بار که به مشکل یا به بیماری خود فکر می کنید به زبان آورید هنگامی که شما این جمله نیرو بخش و مفرح را به زبان می آورید بلافاصله خود را از گروه قربانیان سرنوشت جدا می کنید و دیگر احساس بی چاره ای نخواهید کرد دیگر احساس نمی‌کنید که هیچ کس نمی‌تواند و نمی‌خواهد به شما کمک کند شما قدرت بی پایان درون خود را شناخته و اراده کرده اید از این قدرت به نفع خود استفاده کنید.

جملاتی را که تکرار می کنید باید قاطعانه باشد اگر با ناباوری و روحیه ضعیف جملاتی را به خود بگویید نتیجه خوبی نمی گیرید وقتی از کلمه صحیح استفاده می کنید حاکی از نا باوری و احساس عدم قدرت شماست.

مثلاً وقتی از جملاتی مانند سعی می کنم به موقع برسد سعی می کنم تمرینات را منظم انجام دهم و... استفاده می کنید احتمال موفقیت آن کمتر از زمانی است که می گویید می توانم به موقع بیایم تمریناتم را منظم انجام میدهم.

استفاده از لحن قاطعانه باعث تسریع نفوذ جملات به ناخودآگاه می شود زمانی که دیگران حالتان را می‌پرسند یا از غذا و شرایط کسب و کار و غیره سوال می‌کنند جواب فقط یک چیز است عالیه

پس در حین تکرار عبارات مثبت شک و تردید را کنار گذاشته و آنها را باور کنید هر اندیشه جدیدی در ابتدا غیر معمولی و نا معقول به نظر می‌رسد اما پس از مدتی که در ضمیر ناخودآگاه نفوذ کرد منطقی و قابل دسترس می نماید این جمله را فراموش نکنید: اگر کاری را با باور موفقیت شروع کنید موفق می شوید و اگر باور کنید که شکست میخورید ناکام می مانید

خوشبختانه باورهای انسان اجباری و دائمی نیستند شما می توانید به دلخواه خودتان هر باوری را که می خواهید در خودتان ایجاد کنید .اگر به درستی چیزی باور داشته باشیدروحیه عالی در شما ایجاد می شود و در نتیجه با قدرت عمل می‌کنیم به طوری که آن عمل درست انجام می‌شود جان استوارت میل می گوید :

انسانی که دارای باور است برابر ۹۹ انسان علاقه مند است.

باورها فرماندهی ذهن را بر عهده دارند پس اگر خواهان تغییر رفتار و شرایط در زندگیتان هستید اول باید باورهایتان را عوض کنید وقتی چیزی را باور دارید به ذهن خود و شرایط دستور می‌دهید که همان گونه باشند.

 اکثر افراد عبور از آتش را امری غیرممکن می‌انگارند اما وقتی می‌بینند که تعداد زیادی به سلامت از آن عبور کردند باور می کنند آنها هم می توانند این کار را انجام دهند و این باور آنهاست که به سلامت آنها را از آتش عبور میدهد.

حضرت عیسی علیه السلام می فرماید :اگر آرزو کنی که این کوه در مقابلت نباشد و باور داشته باشی که نیست در اینجا نخواهد بود.

قسمتی از کتاب معجزه ذهن

 

 

نظرات کاربران

  • نظرات شرکت کنندگان در این درس
  • ارسال دیدگاه

شما برای اینکه بتوانید پیغامی ارسال کنید میبایست حساب کاربری خود شوید

و درصورتی که هنوز عضو نیستید میتوانید کنید.

آخرین مقالات