نقش برندینگ در تعیین مسیر کسب و کار

خانه>همه مقالات>نقش برندینگ در تعیین مسیر کسب و کار

نقش برندینگ در تعیین مسیر کسب و کار

نویسنده: هادی پژهان

تاریخ انتشار: 1399-11-22

بازدید: 105

برندینگ و اهمیت آن

هیچ شخصی نمی‌تواند نقش برندینگ در تعیین مسیر کسب و کار خود را نادیده بگیرد، زیرا تاثیر مثبت بسیار بالایی بر روی یک شرکت دارد. این امر برای هویت بخشی، هدایت کسب‌ و کار جدید و طراحی استراتژی‌های بازاریابی کمک می‌کند.

برندینگ می‌تواند ذهنیت افراد را نسبت به شرکت شما تغییر دهد، عملکرد متفاوت‌تری را برای کسب و کار شما طراحی کند و آگاهی مشتریان را از برند شما افزایش دهد.

در اینجا قرار است به چند دلیل این که چرا برندینگ برای کسب‌وکارشما مهم است، بپردازیم:

ایجاد اعتماد از طریق برندینگ

از آنجا که یک برند هویت قابل تشخیصی را به محصول اختصاص می‌دهد، بنابراین اعتماد مشتری به آن را نیز افزایش می‌دهد، چرا که آن‌ها می‌توانند براساس تجربه خود با آن، برای انتخاب سنجیده‌تر محصول و خدمات مورد نظر تصمیم‌گیری کنند.

جذب مشتریان بالقوه

یکی از ویژگی‌های بارز یک برند قوی اینست که بتواند مانند آهن‌ربا، مشتریان بیشتری را به خود جذب کند هدف برندینگ این است که تاثیر مثبتی از شرکت در ذهن مشتریان به وجود بیاورد؛ مشتریان نیز به مرور زمان بعد از شناخت کسب و کار شما و کسب رضایت از محصولات و خدمات جزو لیست مشتریان وفادار و بالقوه شما قرار می‌گیرند و افراد دیگر را هم به این لیست دعوت می‌کنند.

زمانی که برندینگ کسب و کار شما شکل گرفت، دهان به دهان در میان مردم نام و هویت تجاری شما می‌چرخد و این در نوع خود بهترین شکل بازاریابی می‌باشد.

افزایش رضایت کارمندان

زمانی که یک کارمند برای یک شرکت با اعتبار و برند قوی کار می‌کند و زیر نظر هویت تجاری شرکت به فعالیت می‌پردازد، در مقایسه با کارمندان شرکت‌های رقیب از رضایت بیشتری در کارشان برخوردار هستند و از کاری که انجام می‌دهند لذت بیشتری می‌برند.

این امر بسیار مهم است که کارمندان شما نسبت به جایی که کار می‌کنند، حس غرور توام با افتخار داشته باشند.

شناسایی و معرفی کسب و کار

برندینگ، مقصود و هدفی که دوست داریدکسب و کارتان به افراد معرفی کند را بیان می‌کند.

هر چیزی که کسب و کار شما به عنوان نمونه آن را مطرح می‌کند باید از طریق برندینگ کاملا شفاف و قابل تشخیص باشد. به هر حال، مشتریان شما به سرعت فاصله بین آنچه وعد ه‌داده‌ شده است و آنچه در واقع دریافت خواهد شد، را متوجه می شوند.

بهره‌وری از استراتژی‌های بازاریابی

بازاریابی ارجاعی، Influencer Marketing، بازاریابی پورسانتی یا وابسته و استراتژی های تبلیغاتی اگر با Branding درستی همراه باشند، کسب و کار شما را بسیار موفق و ثروتمند می‌کند.

استراتژی‌های بازاریابی برای رشد و اثر گذاری به هویتی مشخص و قوی نیاز دارند و این هویت با کمک برندسازی در محصول و خدمات کسب و کار شما ایجاد می‌شود.

معرفی هویت شما به صورت مستقل

Branding برای افراد مبتدی فقط به انتخاب نام و رنگ سازمانی محدود نمی‌شود، بلکه شامل تمام فعالیت‌هاییست که تحت نظر هویت کسب و کارتان انجام می‌دهید یا قصد انجام آن‌ها را دارید، حتی اگر کسب و کار کوچک و شخصی هم داشته باشید،باز هم این موضوع صدق می‌کند.

به زبانی دیگر:برند شما یک مجموعه کامل از ادراکات، تصورات و تجربیات مشتریان شما است. درواقع وجه، هویت و ارزش‌هایی است که توسط کسب‌وکار شما شکل می‌گیرد

از همه مهم‌تر، هر جنبه از کسب‌وکار شما، چه صفحات شبکه‌های اجتماعی شما باشد، چه نوع لحن و بیان ایمیل‌های شما یا خدمات و امکاناتی که ارائه می‌دهید، همه درکنار هم ماهیت تجاری کسب و کار شما را معرفی می‌کند و به صورت مستقیم به مخاطبان و مشتریان شما این پیام را می‌رساند که به چه اندازه برای شما مهم هستند و ارزش رضایت مشتری چقدر برای کسب و کار شما اهمیت دارد.

فراتر از آن، برند شما نشان می‌دهد که شما چه کسی هستید، به چه چیزی فکر می‌کنید و چگونه می‌خواهید توسط مخاطبین خود شناخته شوید. به همین دلیل است که برندسازی برای یک کسب و کار بسیار مهم است.

توسعه و گسترش کسب و کار

شرکتی که برندینگ معتبری دارد را می توان به راحتی گسترش داد؛ حتی برای گسترش بیشتر، محصولات و خدمات جدید را می توان با ترکیبی از محصولات برندهای رقیب و  مرتبط با کسب و کارتان ارائه کرد. این امر به بازاریابی و فروش محصولات جدید با حفظ ارزش هویت فعلیتان، شروعی برای توسعه و گسترش برندینگ کسب و کارتان را می‌دهد.

Branding به عنوان یک راهنما برای درک اهداف تجاری کسب و کار شما عمل می‌کند و شما را قادر می‌سازد تا این برنامه‌‌های مهم خود را با اهداف برندتان      همسو سازید. برندسازی علاوه بر اینکه مسیر پر چالش کاری شما را همتوار می‌کند، بلکه در دراز مدت با اعتبارسنجی و ایجاد ارزش برای شما مشتریان وفادار  نیز ایجاد می‌کند.

نظرات کاربران

  • نظرات شرکت کنندگان در این درس
  • ارسال دیدگاه

شما برای اینکه بتوانید پیغامی ارسال کنید میبایست حساب کاربری خود شوید

و درصورتی که هنوز عضو نیستید میتوانید کنید.

آخرین مقالات