چگونه روزمان را با موفقیت آغاز کنیم؟

خانه>همه مقالات>چگونه روزمان را با موفقیت آغاز کنیم؟

چگونه روزمان را با موفقیت آغاز کنیم؟

نویسنده: رضا بهمنی

تاریخ انتشار: 1399-6-10

بازدید: 82

چگونه روزمان را با انرژی موفقیت  آغاز کنیم؟

 

شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد چگونه می توان روز را پر انرژی آغاز کرد. همه ما می دانیم که افکارمان پس از برخاستن از خواب و در ابتدای روز تا چه حد در نتایج آن روز تاثیر گذار است به نحوی که می تواند روزی خوب و موفقیت آمیز یا بالعکس روزی بد و ناموفق را برایمان رقم بزند.

با علم به این موضوع باید گفت که اکثریت جامعه هیچ‌گاه به دنبال رفع این مشکل نیستند و چاره را در بررسی کارهای همان روز جستجو می کنند.

غافل از اینکه با تغییر شرایط ابتدایی روز تا حد زیادی می توان مشکلات را در ادامه روز کم کرد.

در این مقاله قصد داریم راهکارهایی را به شما ارائه دهیم که در بین اکثریت افراد موفق جامعه جریان دارد شما هم با تبعیت از این راهکارها و اجرایی کردن آن در زندگیتان میتوانید به همان نتایجی دست پیدا کنید که افراد موفق دست یافته اند .تاکید  بر این نکته ضروری است با علم به این راهکار ها نمیتوان مشکلات را حل کرد بلکه اجرایی کردن آن و پیاده سازی آن در زندگی است که باعث دستیابی به نتایج فوق میشود.

در اینجا ۱۰ راهکار به شما ارائه داده می شود که با انجام آنها میتوانید نتایج شگفت انگیزی در روز خود داشته باشید.

۱ صبح ها زودتر از خواب بیدار شوید تحقیقات نشان می دهد که بیشتر افراد موفق عادت به سحرخیزی و برخاستن در ابتدای صبحگاه را دارند این افراد با بیدار شدن در زمانی مشخص  هر روز کارهایشان را زودتر از افراد معمولی آغاز کرده و با این کار در مدیریت زمان نیز از سایرین موفق ترند.

۲ پس از برخاستن از خواب به دلیل اینکه بدن حجم زیادی از  آب خود را از دست داده است باید برای جبران آن مقدار زیادی آب ولرم بنوشید این کار سبب می شود بدن آب خود را بازیابی کرده وبا کمک به سلول های مغزی باعث کارایی بیشتر شود.

۳ رختخواب تان را مرتب جمع کنید این کار سهم بسزایی در شکل دهی فکر منضبط و موفقیت آمیز برایتان ایفا می کند چرا که شما در ابتدای روز توانسته‌اید کاری را به صورت کامل و موفق انجام دهید و این پیام خوبی برای مغز شماست تا در ادامه روز نیز شما را برای تکمیل کارها یاری برساند.

۴ حتماً ورزش صبحگاهی را در برنامه کاری خود لحاظ کنید این کار به گردش خون در بدن شما کمک فراوان کرده و نشاط لازم را برای ادامه کارهای روزانه به شما می دهد همچنین مغز را از حالت نیمه فعال به حالت فعال تبدیل می کند

۵ خوردن آبمیوه های مفید برای مغز  در ابتدای صبح  میتواند تا حد زیادی فعالیت مغز شما را بهبود بخشد که شامل زغال اخته و یا آووکادو و میوه های دیگری است که محققان آن ها را در بهبود فعالیت مغزی موثر می دانند .

۶ اکثر افراد موفق عادت به یادداشت برداری در ابتدای روز از ایده ها و افکار شان راجع به کارهای روزانه دارند به عنوان مثال افرادی همچون لئوناردو داوینچی یا آلبرت انیشتین در ابتدای روز کارشان را با یادداشت برداری  کارهای قابل انجام در روز آغاز می کردند شاید بلندپروازانه باشد ولی باید گفت عادت به یادداشت برداری در ابتدای روز فرصت  تبدیل شدن به نوابغ روزگار را به افرادی همچون داوینچی و انیشتین داده است.

۷ عادت کنید که خواب های شبانه تان را به یاد بیاورید شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید پس از یک روز پر چالش وقتی به خواب می روید ذهن شما جستجو برای حل مسائل روزانه را متوقف نکرده است و این خود می تواند فرصتی باشد که شما به راه حل هایی که ذهن وضمیر ناخودآگاه در خواب به شما نشان می دهد دست پیدا کنید.

۸ ابتدای صبح زمان مناسبی برای یک مطالعه لذت بخش است پس از این که ذهنتان آمادگی لازم را برای دریافت مطالب جدید کسب کرد می توانید با مطالعه نیم ساعت کتابهای مورد علاقه و مطالب مورد علاقه سرعت رشد خود را در زمینه های مورد نیاز به نحو چشمگیری افزایش دهید

۹ حتماً ابتدای صبح مسواک زدن را فراموش نکنید سعی کنید با دست مخالف مسواک بزنید این کار سبب بهبود فعالیت مغزی شما خواهد شد.

۱۰ حتماً در ابتدای صبح دقایقی را به تمرکز و تنفس عمیق اختصاص دهید مغز ۲ درصد از وزن بدن را را به خود اختصاص می دهد اما جالب است بدانید نزدیک به ۲۵ درصد از اکسیژن  بدن را مصرف می کند با یک تنفس عمیق انرژی لازم برای فعالیت مغزی را در ادامه روز برای خود فراهم کنید.

مواردی که در بالا گفته شد اگرچه همه کارهای مهم برای کمک به موفقیت در روز نمی باشد اما می توان گفت با رعایت همین ده کار ساده  می توان تا حد زیادی به موفقیت در کارهای دیگر دست یافت .همواره ذهن تان را باز و مثبت نگه دارید سعی کنید نکاتی را که یاد گرفته اید هر شب تا زمانی که به عنوان یک عادت تثبیت شده در زندگی تان قرار بگیرد مرور کنید این کار سبب می شود در دنیای آشفته امروز که افراد به سادگی تمرکز خود را بر مسائل کلیدی از دست می‌دهند مانع  عدم تمرکز گشته و به شما در جهت بهبود و رشد شخصی کمک فراوان کند.

امیدوارم با انجام دقیق راهکار های ذکر شده بتوانید زندگی خود را به نحو چشمگیری ارتقا دهید یادتان باشد بهترین یادگیری آموختن همان مطالب به دیگران است است پس مطالب ذکر شده را با دیگران به اشتراک گذاشته و در بهبود و رشد زندگی دیگران نیز اثر گذار باشید در مقالات بعدی نکات جالبی از رشد و بهبود فردی در کار و زندگی به شما ارائه خواهیم داد.

برایتان روزگاری خوش و خرم و سرشار از موفقیت را آرزومند م.

 

 

 

 

نظرات کاربران

  • نظرات شرکت کنندگان در این درس
  • ارسال دیدگاه

شما برای اینکه بتوانید پیغامی ارسال کنید میبایست حساب کاربری خود شوید

و درصورتی که هنوز عضو نیستید میتوانید کنید.

آخرین مقالات